Židovská liberální unie
středa, 22 květen 2024 09:58

Kabalat šabat ve Čkyni

Milí přátelé, srdečně Vás zveme na již 4. ročník akce, k níž se sejdeme v pátek 21. června 2024 v 18 hod.na přivítání šabatu v krásné Synagoze ve Čkyni. Tu najdete na adrese: Čkyně 105, 384 81 Čkyně, odkaz: zde. Kabalat šabat povede kantorka ŽLU Hannah Maxová. Po bohoslužbě a kiduši v synagoze se přemístíme na večeři do hospody ve vesnici Nišovice.

V nabídce je 1. - smažený sýr s hranolky nebo 2. - hovězí guláš. Prosíme, nahlašte nám svou volbu, aby paní hostinská mohla připravit správné počty porcí. Komu by menu nevyhovovalo, může si tam donést své vlastní jídlo. Naše kantorka se rozhodla, že pro vegetariány a vegany i další zájemce připraví mísu výborného bulguru. Čepovat se bude dobré pivo, víno či limonáda.

Od sobotního rána plánujeme turistický výlet auty do krásných míst Šumavy, tentokrát na Soumarské rašeliniště, odkaz: zde. Až se tam po procházce všichni sejdeme, odjedeme na společný oběd do Hotelu Rankl v Horské Kvildě. Po obědě ještě plánujeme navštívit výrobnu a prodejnu lenorského malovaného skla a talířů Mgr. Vlastimila Randáka Keramika-sklo "U kocoura", Houžná 31, Lenora, odkaz: zde. (Pokud by bylo neúnosně špatné počasí navštívíme místo Soumarského rašeliniště Synagogu v Hartmanicích a Muzeum Šimona Adlera). Kdo vydrží až do sobotního podvečera, je srdečně zván na havdalu na dvorečku u chaloupky naší kantorky Hannah Maxové, kde Vás bude čekat malé občerstvení. K dispozici na vykoupání bude i vyhřívaná vířivka, proto plavky s sebou!

Jak jsme již vloni upozornili, každý se musí do Čkyně (140 km jižně od Prahy) dopravit sám, nejlépe auty po vzájemné domluvě. Prosíme ty, kteří budou mít volné místo v autě, aby to ohlásili na mobil Franty Fendrycha 739776660, ten jim doporučí další pasažéry, kteří nemají možnost vlastní dopravy. Ubytování je možné v blízké Volyni, v Nišovicích, případně ve Strakonicích. Prosíme, aby si každý zařídil své ubytování samostatně. Doporučujeme Vám tyto možnosti:
1. restaurace a ubytování Na Nové ve Volyni, tel. 607686646
2. restaurace a ubytování U Pošů ve Volyni, tel. 723580800
3. nocleh zdarma v sále hospody v Nišovicích, kde budeme v sobotu 21. června na večeři. Tam je možné spaní na vlastní karimatce a ve spacáku, k dispozici toalety, umyvadla a koutek na přípravu snídaně.
Pokud někdo z Vás zvolí 3. variantu, ohlaste se přímo naší kantorce Hannah Maxové na číslo 603202757, která Vám pomůže s rezervací. Další volné hotely jsou např. ve 12 km vzdálených Strakonicích. K zaplacení večeře v Nišovicích si vezměte s sebou hotové peníze (kartou tam nelze platit)!

Žádáme Vás, abyste svou účast na této akci oznámili nejpozději ve středu 19. června 2024 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Potřebujeme mít reálnou představu, kolik se nás sejde. S nutnými dotazy volejte na mobilní čísla 603202757 nebo 739776660, případně pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Rezervujte si čas na šabat a víkend s přáteli v nádherném kraji české země - na Šumavě!

Těšíme se s Vámi na shledanou!
Představenstvo Židovské liberální unie v ČR

 

STANOVY ŽLU + PŘIHLÁŠKA | SLOŽENÍ PŘEDSEDAJÍCÍHO ORGÁNUZPRÁVA O STAVU ŽLU | INFO@ZLU.CZ

KDE NÁS NAJDETE: Židovská liberální unie v České republice, Dlouhá 37, Praha 1 | MAPA 
ŽLU je členem World Union for Progressive Judaism.

Napište nám na e-mailovou adresu: info@zlu.cz