Židovská liberální unie
úterý, 14 březen 2023 11:12

1. seder svátku Pesach

Vážení a milí členové a přátelé ŽLU, blíží se židovský svátek PESACH, svátek osvobození z otroctví, který letos připadá na dny 5. dubna (Erev) až 12. dubna 2023. Srdečně Vás zveme ke slavnostní rituální pesachové večeři 1. SEDER . Ten bude ŽLU pořádat ve středu 5. dubna 2023 od 18 hod.ve společenském sále ve 3. patře Židovské radnice ŽO Praha v Maiselově 18, Praha 1. Během rituální části večera bude čtena hebrejsko-(foneticko)-česko-anglická pesachová Hagada, kterou vydala ŽLU v roce 2001 pod redakcí rabína Thomase Salamona a Benjamina Kurase. Rituálem sederové večeře nás provede kantorka ŽLU Hannah Maxová. Během večera nám pesachové písně zazpívá pěvecký sbor ŽLU Rimon (Granátové jablko) vedený sbormistryní Martou Študentovou.

Vstupné na Seder ŽLU, který bude zahrnovat všechny rituální části večeře, hlavní pohoštění a košer víno, jak je dodává košer Restaurace Šalom ŽO v Praze a určuje i cenu. Pro dospělou, výdělečně činnou osobu z organizace patřící do Federace ŽO v ČR, což je i ŽLU, je to letos 480 Kč. Děti, mládež, studenti do 26 let a důchodci nad 65 let mají slevu na 260 Kč. Zlevněnou večeři je nutné ohlásit už v přihlášce a při placení bude vyžadován doklad o věku či studiu nebo důchodu. Uvedený příspěvek bude vybírán při vstupu do sálu. Pro srovnání - turistům a hostům mimo Federaci ŽO v ČR Restaurace Šalom letos účtuje za sederovou večeři 1400 Kč. Vzhledem k tomu, že v témže čase se v přízemní jídelně ŽO bude konat 1. seder pro členy ŽO v Praze, bude ostraha pokrývat obě akce najednou, a proto tentokrát nemusíme navyšovat vstupné o příspěvek na mimořádnou ostrahu, jak tomu bylo při minulé oslavě svátku Purim.

Závazné PŘIHLÁŠKY posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo SMS na mobil 739776660 nejpozději do pondělí 3. dubna do 8 hod. ráno, poté musíme definitivně nahlásit počty plných a zlevněných sederových večeří Restauraci Šalom, která podle toho ihned vystaví fakturu pro ŽLU. Všechny tyto večeře musíme zaplatit z vybraného vstupného, které obnáší právě těch 480 (nebo 260 Kč) na osobu. Pokud někdo z přihlášených z jakéhokoliv důvodu nepřijde, žádáme ho, aby částku 480 Kč (případně 260 Kč) dodatečně odeslal na účet ŽLU číslo 5957004/2700, abychom dokázali danou fakturu pokrýt z vybraných peněz. Po naplnění kapacity sálu (46 přihlášených osob) Vám ihned e-mailem oznámíme ukončení registrace, proto si pospěšte se svou případnou přihláškou! Nezapomeňte si vzít s sebou osobní doklady, abyste byli do budovy v Maiselově 18 vpuštěni ostrahou, která bude kontrolovat příchozí podle seznamu osob přihlášených na tuto akci. V případě komplikací volejte na mobil 739776660.

Rezervujte si čas na sváteční setkání s přáteli. Těšíme se s Vámi na shledanou! Představenstvo ŽLU v ČR

 

Více z této kategorie: « Členské příspěvky Kabalat šabat »
 

STANOVY ŽLU + PŘIHLÁŠKA | SLOŽENÍ PŘEDSEDAJÍCÍHO ORGÁNUZPRÁVA O STAVU ŽLU | INFO@ZLU.CZ

KDE NÁS NAJDETE: Židovská liberální unie v České republice, Dlouhá 37, Praha 1 | MAPA 
ŽLU je členem World Union for Progressive Judaism.

Napište nám

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Zadejte prosímVaše jméno a příjmení.
Zadejte prosím Vaše telefonní číslo.
Invalid Input
Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Zadejte prosím předmět Vaší zprávy.
Napište nám zprávu!
Odeslat