Židovská liberální unie
středa, 17 leden 2024 12:28

Tu bišvat - fotografie

Vážení a milí přátelé, Židovská liberální unie v ČR Vás srdečně zve v pátek 26. ledna 2024 už od 16:30 hod. (!) do sálu ve 3. patře Maiselovy 18, Praha 1, na přivítání šabatu a oslavu svátku TU BIŠVAT - Nového roku stromů. Kabalat šabat povede a sederem Tu bišvat nás bude provázet kantorka ŽLU Hannah Maxová. Během oslavy vystoupí pěvecký sbor ŽLU Rimon vedený Martou Študentovou. V průběhu tubišvatového sederu, na který přejdeme do jídelny Restaurace Šalom v přízemí, budou podávány plody, víno a následně šabatová večeře. Příspěvek 350 Kč k úhradě nákladů na občerstvení z košer Restaurace Šalom bude vybírán při vstupu do sálu (děti do 10 let zdarma).

PŘIHLÁŠKY, prosíme, pište na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na mobil 739776660, a to nejpozději do středy 24. ledna (12:00 hod.), abychom Vám všem mohli zajistit pohoštění (neboť v ten den Restaurace Šalom vyžaduje konečnou objednávku jídla!), abychom Vám mohli rezervovat místo v sále a v jídelně v Maiselovy 18 a podle požadavku ostrahy ŽO Praze včas zapsat Vaše jméno do seznamu účastníků oslavy. Nezapomeňte si vzít s sebou osobní doklady. Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu ve 3. patře je omezená na maximálně 50 osob, přihlašte se včas! Pokud už budeme evidovat celkem 50 přihlášek, ihned oznámíme všem členům ŽLU, že kapacita sálu je naplněna a ukončíme přijímání dalších přihlášek! Fakturu za pohoštění nám Restaurace Šalom vystavuje podle počtu přihlášených v den termínu přihlášek 24. ledna, uvedenou částku musíme restauraci zaplatit. Pokud někdo ze závazně přihlášených nakonec na oslavu z jakéhokoliv důvodu nepřijde, je povinen nám příspěvek 350 Kč dodatečně zaslat na účet ŽLU číslo 5957004/2700 , jinak bychom sumu požadovanou na faktuře z restaurace nedokázali zaplatit! Děkujeme Vám za pochopení.

Svátek Tu bišvat, připadá na 15. den měsíce švat v židovském roce, v občanském kalendáři to letos bude 25. ledna 2024. Tu bišvat je krásný svátek, který neoslavuje žádnou dějinnou událost, je to Nový rok stromů, oslava přírody, oslava věčné symbiózy lidí a stromů. V Izraeli začínají kvést mandlovníky a pomalu začíná jaro. Je zvykem sázet nové stromy. Každý strom má své kořeny, kmen, větve, listy a plody. Tyto části stromu odpovídají i našim osobním vlastnostem. I my máme své kořeny, z nichž čerpáme sílu, i my můžeme růst jako strom do výšky nebo do šířky. Můžeme vyrůstat o samotě nebo uprostřed lesa. Našimi plody jsou naše děti. Na tento svátek je stanoveno jenom málo příkazů a žádné zákazy. Při oslavě svátku se pořádá slavnostní večeře, seder, při níž se jí 15 druhů plodů (např. granátová jablka, datle, fíky, hroznové víno, mandle, ořechy atd.) , a pijí se dva druhy vína - bílé a červené.

Těšíme se s Vámi na shledanou!

Galerie Obrázků

View the embedded image gallery online at:
https://zlu.cz/126-tu-bisvat#sigProId1fffc866ae
 

STANOVY ŽLU + PŘIHLÁŠKA | SLOŽENÍ PŘEDSEDAJÍCÍHO ORGÁNUZPRÁVA O STAVU ŽLU | INFO@ZLU.CZ

KDE NÁS NAJDETE: Židovská liberální unie v České republice, Dlouhá 37, Praha 1 | MAPA 
ŽLU je členem World Union for Progressive Judaism.

Napište nám na e-mailovou adresu: info@zlu.cz