Židovská liberální unie
pondělí, 29 leden 2024 13:38

Kabalat Šabat a beseda s Věrou Hroudovou a Janem Lukešem - fotografie

Milí členové a přátelé Židovské liberální unie, jak mnozí z Vás víte, v našich řadách jsou i vynikající sportovci. Patří k nim krasobruslaři Věra Hroudová a Jan Lukeš, kteří před několika dny získali zlaté medaile na světových hrách WWMG 2024! Domluvili jsme se s nimi, že nás seznámí se svými výsledky a zážitky z těchto her a promítnou nám svá úspěšná krasobruslařská vystoupení. Vše se uskuteční v pátek 2. února 2024 od 18 hod. v naší tradiční učebně ve Dlouhé 37, Praha 1, kde začneme PŘIVÍTÁNÍM ŠABATU, které povede kantorka ŽLU Hannah Maxová. Po kiduši oslavíme s Věrou Hroudovou a Honzou Lukešem jejich vynikající sportovní úspěchy. O občerstvení se ve Dlouhé musíme postarat sami. František Fendrych zakoupí a doveze dort medovník a košer víno. Velice vítáme i Vaše příspěvky k pohoštění!

Prosíme Vás, abyste nám do čtvrtka 1. února 2024 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na +420739776660 odpověděli, zda přijdete, abychom věděli, s kolika lidmi máme počítat. Jak víte, do učebny ve Dlouhé se nás pohodlně posadí nejvýše 25. Těšíme se na viděnou! Představenstvo ŽLU v ČR.

PS: Pro Vaši přesnější informaci přikládáme komentář Věry Hroudové k celosvětové soutěži WWMG: Ve dnech 13.-21. ledna 2024 jsme se spolu s dalšími 11 českými krasobruslaři staršími 28 let zúčastnili již podruhé Světových zimních her WWMG Winter World Masters Games Lombardia 2024 v italském Bormiu. Každý z nás soutěžil ve čtyřech kategoriích, tedy Honza i já - dvou sólových a dvou párových. My dospělí závodíme s klasickou volnou jízdou, kde se hodnotí technické prvky a tzv. programové komponenty, což je bývalý umělecký dojem, a tzv. jízdou Artistic, kde se hodnotí pouze soulad jízdy s hudbou a kostýmem a rozhodčí udělují jen známku za komponenty. Tato jízda obsahuje povinně jeden skok a jednu piruetu, maximálně dva skoky a dvě piruety. Česká skupina 13 bruslařů přivezla z Bormia neuvěřitelných 18 medailí! Přijďte oslavit příchod Šabatu a zhlédnout naše jízdy na této výjimečné akci, která se koná v různých horských oblastech jen jednou za čtyři roky podobně jako regulérní olympiáda! Letos bylo do programu zařazeno 10 disciplín zimních sportů, krasobruslení v něm bylo podruhé. Na minulých hrách v Innsbrucku 2020 se nám podařilo vybojovat v párech bronz a nakonec i zlato, letos Honza přidal ještě sólový bronz a medaile za párové jízdy jsme obměnili - máme bronz za Artistic a zlato za hlavní volnou jízdu.

 

STANOVY ŽLU + PŘIHLÁŠKA | SLOŽENÍ PŘEDSEDAJÍCÍHO ORGÁNUZPRÁVA O STAVU ŽLU | INFO@ZLU.CZ

KDE NÁS NAJDETE: Židovská liberální unie v České republice, Dlouhá 37, Praha 1 | MAPA 
ŽLU je členem World Union for Progressive Judaism.

Napište nám na e-mailovou adresu: info@zlu.cz